Rallysprint Rožmberk nad Vltavou

Datum závodu:17.9.2022
Start závodu:09:00
Výsledky závoduVÝSLEDKY >>

 

Vážení příznivci ADC, 

nepřicházíme s tou nejlepší zprávou. Věrné posádky, které se pravidelně účastní našich závodů, byly od začátku sezony připravovány na plán AUTO Design Cupu, pomalu, ale jistě působení na české motorsportí scéně omezit. Nyní přišla ta doba. Proto se všem zájemcům o plánovanou soutěž Rallysprint Rožmberk omlouváme, ale tuto soutěž jsme se rozhodli nepořádat. Letos už jen dojedeme plánovaný "Okruh Bechyně" a co se bude dít v dalším roce, to ještě uvidíme. Jediné, co do příštího roku slíbíme, že jarní Okruh Bechyně pojedeme. Před začátkem sezony je to skvělá příležitost pro vyzkoušení vozu a rozhýbání těla v závodničce. A na podzim bychom Bechyni dali asi také, jako rozloučení se se sezonou. 

Aby nevznikaly spekulace a nesmyslné šíření hloupostí, omezení činnosti Cupu po 16 letech působení je plánované a kupředu avizované (posádkám na závodech ADC). Důvodů k tomuto kroku je několik a trvají už dlouhou dobu. Pořádání závodů je velmi obtížná životní disciplína a kdo si to nikdy nevyzkoušel, nemůže pochopit, co všechno taková činnost obnáší. Pominu-li nemalé finanční a psychické zatížení, stres a nervy, nejde v mém případě pominout čas. Čas strávený přípravou soutěží, čas na samotné soutěži a čas po odjetí soutěže (úklid, objíždění a placení IZS, pořadatelům, předávání komunikací aj.) Čas, který člověk těžko hledá a přitom ho na pořádání soutěží potřebuje mnoho. Dokud jsem se v životě tak nějak plácala, nějak to šlo. Jenže život po boku mého manžela je v každé vteřině úžasný a přišla doba, kdy se těch krásných chvil nechci vzdávat kvůli připravě soutěží. Nechci žít stále ve stresu, co ještě musím, kam musím a který úřad ještě nevydal povolení a jestli bude dost pořadatelů a jestli nám někdo nebude dělat problémy a jestli se závod odjede bez zranění a jestli … a jestli....

Vím, že se mi mnoho lidí snažilo co nejvíc pomáhat (děkuji tímto Jirkovi Kovaříkovi, Ríšovi Dobiášovi a všem, kdo přidali „ruku k dílu“, vážím si toho). Nechci úplně za ADC zavřít dveře, třeba na přístí sezonu vymyslíme systém, který by fungovat mohl a já přitom nebyla v jednom kolotoči.

Ředitelce závodů tímto krokem (zrušením Rožmberka) také moc ulevím. Ještě jednou gratulujeme k narození holčičky :-). Hanička by určitě zatla zuby a i s manželem Peťou by stáli ráno na přejímkách soutěže, oba jsou úžasní, ale další zbytečná křeč.

Druhá vedoucí RZ Monča – gratulujeme k narození chlapečka :-) by se soutěží také měla zbytečně vyvolaný stres, nebo by se účastnit nemohla.

Omlouvám se všem, které jsem zklamala, ale možná mě pochopíte.

Děkuji všem za uplynulé roky, děkuji za neuvěřitelnou podporu z řad jezdců, děkuji našim věrným a úžasným pořadatelům

a naviděnou v Bechyni.

Eva Čalounová

ÚAMK – AUTO Design Racing Team